door Jan D. Swart
Raadslid Ruud van der Velden heeft de Rotterdamse bouwwethouder uitgedaagd om een wereldrecordpoging houten hoogbouw aan te gaan. Locatie: Rijnhaven. De fractievoorzitter van de Partij voor de Dieren ziet hierin voor Bas Kurvers een unieke kans om zich op de wereldkaart te zetten. Houtbouw is duurzaam materiaal en natuurinclusief en leent zich volgens Van der Velden bij uitstek voor hoge houtbouw. In Noorwegen is het hoogste gebouw 85,4 meter. Makkelijk te verbeteren voor een ambitieuze VVD-er, vinden de Rotterdamse dierenvrienden.
De Rijnhaven moet een drijvend stadspark worden met strand en hoogbouw. Eénderde van het water wordt gedempt. Daarvan wordt 18 hectare park. Verder komen er 2000 tot 5000 woningen (want daar gaat het natuurlijk in basis om) waaronder sociale huur, middeldure woningen en koopwoningen. In de plinten wordt ruimte gereserveerd voor kleinschalige bedrijvigheid en horeca.
De Partij voor de Dieren kan bijna het moment van beginnen niet afwachten, zo blij is Van der Velden. Nog blijer dan GroenLinks, maar Van der Velden is dan ook nog groener. Maar hij had vandaag wel een extra verzoek. Bij de invulling van het Masterplan Rijnhaven moeten de vissen beschermd worden, zodat hij het restant aan water aanwees als hengelvrije zone.
''Want hengelen past niet bij het natuurinclusieve, duurzame karakter van de Rijnhaven'' vond hij. ‘’Het is bewezen dat vissen gevoelens van pijn en stress ervaren. Vaak worden ze beschadigd en verwond weer teruggezet.’’
Ook vroeg Van der Velden zich af hoeveel zand er wel niet nodig is om éénderde van de Rijnhaven te dempen. Hij had geen flauw idee. Never mind, want hij was vooralsnog tevreden wanneer Kurvers gaat toezeggen dat de partners van de gemeente gecertificeerd duurzaam zand zullen winnen.
Op het laatst kreeg Van der Velden zoveel zin in die nieuwe Rijnhaven, waar vroeger de B-schepen van de Holland Amerika Lijn lagen, dat hij óók nog even een - te verwachten - aanval deed op die vieze stinkende cruiseboten aan de Wilhelminakade. Die wilde hij eigenlijk nu ook wel weg.
Maar die uitdaging beviel Kurvers als oud-voetballer van CVV (Charlois) minder. Hij ging vroeger als kind juist met zijn vader naar de haven om schepen te kijken.